Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Tombol a piaci hiszti - tépik a forintot

Megrogyott az euró, és a forint árfolyama is eséssel indított a hetet. A szakértő szerint már pénteken voltak baljós előjelek.

Az XTB Magyarország brókercég piaci elemzője szerint a mai lejtmenet még nem számít nagy hisztinek, de azért valóban látványos eséssel indított az euró-dollár keresztárfolyam, amely 1,2080-as szintre süllyedt. A reggeli zuhanás után jelenleg oldalazás jellemző.

0 Tovább

A devizakereskedés alapjairól...

Üdvözlök minden kedves látogatót a blogomon!

Még mielőtt beleugrunk a forex rejtelmeibe röviden egy kicsit magamról, Balogh Balázsnak hívnak 5 éve foglalkozom online kereskedéssel és azon belül is devizapárokkal. Már gyerekkorom óta érdekelt a tőzsde, így folyamatosan próbáltam magam mellett tartani ezt a témát és egyszer csak arra lettem figyelmes hogy a hobbiból egyszer csak szenvedély később pedig munka lett. Jelenleg az XTB online tőzsdei vállalatnál dolgozom, mint pénzpiaci elemző és oktató, ahol két kollégámmal próbáljuk a kezdő és haladó tréderek kereskedését segíteni. Na de félre a bevezetővel, hiszen a blogom lényege az hogy minél többet tudjatok meg az online kereskedésről és legalább annyira szeressétek meg mint én.

A kezdet sose könnyű, és ebben a témában is vannak nehéz fejezetek, itt van például a devizakereskedés. Így arra az elhatározásra jutottam, hogy a következő pár bejegyzésben a devizakereskedés elkezdéséről és lényegéről olvashattok. Nyílván a grafikon nélküli része unalmas de van pár fontos dolog amit érdemes az elején leszögezni.

Kezdjünk egy érdekes dologgal, minden devizapárnak van vételi és eladási árfolyama:
Bid - az ár amin mi a tréderek eladjuk a devizapárt
Ask - az ár amint megvesszük a devizapárt 

Vegyünk egy teljesen tetsőleges devizapárt euró/forint (EURHUF), legyen az első lépés, hogy vegyük a párt (buy), vételi pozíciónk van (long pozíció). Ilyenkor arra spekulálunk, hogy a devizapár árfolyama fel fog menni, és drágábban eladhatjuk, mint amennyiért vettük. Azaz azt várjuk, hogy egy EUR/HUF pár esetén a EUR erősödik (a HUF-hoz képest), vagy a HUF gyengül (az EUR-hoz képest), vagy mindkettő egyszerre. Még egész jól is hangzik hiszen az alapkő, hogy alacsonyan szeretnénk venni és magas áron eladni.

És ha már longoltunk egyet jöjjön a párja, amit sokan már ki is találhattatok, hogy short-nak fogunk hívni. Ilyenkor arra "játszunk", hogy a devizapár árfolyama csökkenni fog, és majd akkor visszavásároljuk, amikor már olcsóbb (tehát először drágán eladom, majd olcsón visszavásárolom). EUR/HUF esetén a EUR gyengül, vagy a HUF erősödik. (a long és short, amúgy hosszút és rövidet jelent angolul.

Egy kis grafikon péda:

0 Tovább

Ék alakzat a GBPUSD kereszten

H1 idősíkon jól látszódik az ék alazat, két ferde vonal között ping-pongozik az árfolyam. Ha egy erősebb gyertya alakzat alakul ki az ék tetején ami a short irányt erősíti, akkor érdemes lehet figyelni platformunk piros gombjára. (D1 20 SMA szintén az ék tetején húzódik)

0 Tovább

Balogh Balázs

blogavatar

Devizapicai kereskedő és elemző. Tanulmányait a Pénzügyi és Számviteli Főiskola közgazdász informatikus szakirányán végezte. Fiatal kora ellenére már 5 éve foglalkozik online kereskedéssel azon belül is devizapárokkal és árupiaci termékekkel. Rendszeres előadója szemináriumoknak és online oktatásoknak, gyakorlott daytrader.

Utolsó kommentek